Baseball

Journey to the Stars (D1/D2)

St. Augustine, Florida
4/13/2018 - 4/15/2018

 

Final Results by Division


  • 9's
    Last Update: 4/18/2018 7:17:35 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Five Star Tigers (DeMarini) 8U St Augustine , FL 4-0
    2 Hard Nose Sports 9U St. Johns, FL 3-2
    3 Jacksonville Fury Jacksonville, FL 2-2
    4 CBC Riverhawks (Robinson) Saint Augustine, FL 2-2
    5 Triple Crown Sports Academy 9U Kissimmee, FL 1-2
    6 Young Guns Jacksonville, FL 1-2
    7 MCBA Mariners Hampton , GA 0-3
    More Results
  • 10's
    Last Update: 4/18/2018 7:17:35 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Tallahassee Heat DeMarini Tallahassee, FL 5-0
    2 CBC 10U (Melcolm) Saint Johns, FL 4-1
    3 CBC Riverhawks (Myers) 10U Jacksonville, FL 2-2
    4 Fort Caroline Rage Jacksonville, FL 2-2
    5 Cbc Riverhawks (Henson) Saint Johns, FL 2-1
    6 CBC Riverhawks (Kincaid) Jacksonville, FL 2-1
    7 BigStix Gamers (Billups) Senoia, GA 1-2
    8 Ponte Vedra Thunder Ponte Vedra Beach, FL 1-2
    9 Jax Beach Barracudas Jacksonville, FL 3-2
    10 Legends Baseball Guyton, GA 3-2
    11 FCA BlueClaws 9U Team Under Armour Orange Park, FL 2-2
    12 Big Diamond Rockets Jacksonville, FL 2-2
    13 Wellington Colts Lake Worth, FL 1-2
    14 Five Star Tigers (Stanton) 9U Jacksonville, FL 0-3
    15 Lightning Orange Park, FL 0-3
    16 CBC Riverhawks - Reed fruit cove, FL 0-3
    More Results
  • 11's Division 2
    Last Update: 4/18/2018 7:17:35 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 RallyCaps Baseball Club Orange Park, FL 4-0
    2 Julington Creek Bombers Saint Johns, FL 4-1
    3 FCA Blueclaws 11U Team Under Armour Orange Park, FL 2-2
    4 Top Gun Baseball Tallahassee, FL 1-3
    5 North Florida Hurricanes 11U Jacksonville, FL 1-2
    6 St. Augustine Sharks St Augustine, FL 1-2
    7 Tallahassee Heat 11U Tallahassee, FL 0-3
    More Results
  • 12's Division 1
    Last Update: 4/18/2018 7:17:35 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 12U PV Thunder Freeman Ponte Vedra Beach, FL 4-1
    2 CBC Riverhawks Cannaday St. Johns, FL 3-2
    3 Fort Caroline Thunder Jacksonville, FL 2-2
    4 Coastal Prospects 12U Yulee, FL 1-3
    5 CBC 12u Riverhawks - Herbst Saint Johns, FL 1-3
    More Results
  • 12's Division 2
    Last Update: 4/18/2018 7:17:35 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Team Elite South (Brettell) Albany, GA 4-0
    2 Five Star Mafia (Clay) 12U-Black Callahan , FL 4-0
    3 CBC Riverhawks 11U Huber Saint Johns, FL 3-1
    4 RH Blue Devils Richmond Hill , GA 3-1
    5 CBC Riverhawks (Cassala) St. Augustine , FL 1-2
    6 Jacksonville Tide Saint Johns, FL 1-2
    7 BigStix Gamers McDonough, GA 1-2
    8 Big Diamond Rockets Jacksonville, FL 1-2
    9 FCA Blueclaws 12U Grey Middleburg, FL 3-2
    10 North Florida Hurricanes 12U Jacksonville, FL 3-2
    11 TRIBE ORANGE PARK, FL 2-2
    12 Julington Creek Thunder Saint Augustine, FL 2-2
    13 Triple Crown Sports Academy 12U Kissimmee, FL 1-2
    14 Julington Creek Titans 12u Saint Johns, FL 0-3
    15 FCA BLUECLAWS (CAROLINA) 12U Orange Park, FL 0-3
    16 CBC RiverHawks 12U (Scott) Jacksonville, FL 0-3
    More Results
  • 13's 60'6 / 90'
    Last Update: 4/18/2018 7:17:35 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Scorpions North - Nugent Jacksonville, FL 5-0
    2 CBC Riverhawks Suriano Fruit Cove, FL 4-1
    4 CBC Riverhawks 13u (Fitzpatrick) St.Augustine, FL 2-2
    5 FCA BLUECLAWS TEAM UNDER ARMOUR Orange Park, FL 1-2
    6 Ponte Vedra Thunder 13U Jacksonville, FL 2-2
    7 North Florida Spartans St John, FL 1-2
    8 JCT 13U St. Augustine, FL 2-2
    9 CBC Riverhawks (Maulbetsch) Jacksonville, FL 0-2
    10 Coastal Prospects (White) 13U Yulee, FL 0-3
    11 Space Coast Stingers 13U W. Melbourne, FL 0-3
    More Results