Girls Fastpitch

Valley Invite

Hillsboro, Oregon
6/15/2018 - 6/17/2018

 

Final Results by Division


  • 14 Open
    Last Update: 7/18/2018 10:24:51 AM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    0 2004 Tri City Titans Port Coquitlam, WA 1-2-0
    0 AK Krush14U Anchorage, AK 0-5-0
    0 Bash Bellingham, WA 0-4-0
    0 Bat Company 14u Benson West Linn, OR 3-2-0
    0 Bat Company Thiry Beaverton, OR 4-1-0
    0 Bellevue Blast 14u - Roberts Sammamish, WA 2-3-0
    0 Canby Rebels 04 Canby, OR 3-2-0
    0 Coeur d'Alene Crush Coeur D Alene, ID 1-5-0
    0 Colorado Psyclones Red Highlands Ranch, CO 4-1-0
    0 Colorado Psyclones Valor Highlands Ranch, CO 3-1-0
    0 Coquitlam Classics 04A Coquitlam, CN 2-3-0
    0 Crossfire Fastpitch Rollins Boise, ID 4-1-0
    0 Delta Heat 03 Delta, CN 4-1-0
    0 DFM/Oregon East Fastpitch-Garton Pendleton , OR 1-2-0
    0 Diamond Dusters Black Port Orchard, WA 2-3-0
    0 Elite Diamonds '03 Duvall, WA 1-1-0
    0 Eugene Lightning '03 Eugene, OR 3-2-0
    0 Firecrackers-Gale/Bricker Broomfield, CO 2-2-0
    0 Flathead Breeze Kalispell, MT 0-4-0
    0 Kitsap Titans Burley, WA 1-4-0
    0 Northwest Power Camas, WA 2-2-0
    0 NW Bullets 12u-Holden Lebanon, OR 4-1-0
    0 NW Nitro Fastpitch- Mace Keizer , OR 2-1-0
    0 NW Raptors Battle Ground, WA 3-1-0
    0 Oregon Blaze Elite 04 Sherwood, OR 1-3-0
    0 Oregon Red Heat 03 Hillsboro, OR 4-1-0
    0 Oregon Silver Bullets '03 Tigard, OR 0-5-0
    0 PNW FORCE 14U - WELLNER Olympia, WA 0-5-0
    0 Sundodgers Seattle, WA 1-4-0
    0 USA Explosion04 - Whitemarsh Kennewick, WA 4-1-0
    0 WA Ladyhawks Hardy Kirkland, WA 5-0-0
    0 Washington Angels 14U - Barcomb Pasco, WA 3-2-0
    0 WA Acers Lott 14A Tacoma, WA 5-0-0
    0 NW Vandals Salem, OR 4-0-0
    0 USA Explosion-Kloczko Meridian, ID 0-4-0
    0 Washington Angels 14-Hogan Richland , WA 3-2-0
    0 White Rock Renegades 04 Port Coquitlam , CN 4-0-0
    0 Vancouver Patriots 14u Gold Brush Prairie, WA 1-4-0
    0 Pride 03 Maple Ridge , CA 3-2-0
    0 RAMPAGE Rise Brush Prairie, WA 1-3-0
    0 Washington Warriors Bothell, WA 1-2-0
    0 Synergy Fastpitch Hawaii 04 Mililani, HI 2-3-0
    0 Surrey Storm 03A surrey, CN 3-0-0
    0 Spokane Sliders Spokane, WA 3-2-0
    0 Salem Aftershock 14U Red Salem, OR 2-3-0
    0 Spokane Diamonds Nine Mile Falls, WA 4-1-0
    0 Tigard Crush 14U Black Tigard , OR 0-5-0
    More Results
  • Division I Upper Gold Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:36:56 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 NW Batbusters-Seek Lake Stevens, WA 7-1-0
    2 Oregon Titans Demarini 18Gold Salem, OR 7-1-0
    3 Oregon Thunder 18U - Sahlfeld Hillsboro, OR 7-1-0
    4 OC Batbusters - Montanez West jordan, UT 5-3-0
    5 Eugene Ice Eugene, OR 4-1-0
    5 Lil Rebels Oregon GRANTS PASS, OR 4-2-0
    5 NW Sidewinder Eng Tulalip, WA 5-1-0
    5 USA EXPLOSION 18U SMITH Hayden, ID 5-1-0
    9 Blaze United Tigard, OR 4-1-0
    9 Colorado Next Level (2018)- Worth 18 Gold arvada, CO 4-1-0
    9 NV Batbusters-AM Reno, NV 3-2-0
    9 Salinas Storm 18Gold Heen Hollister, CA 4-1-0
    9 Snohomish SWAT 02 Bellevue, WA 3-2-0
    9 USA Explosion Juarez East Wenatchee, WA 3-1-0
    9 USA Explosion-Kloczko Meridian, ID 4-1-0
    9 Washington Ladyhawks Breer Puyallup, WA 4-1-0
    More Results
  • Division I Upper Silver Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:37:06 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Oregon Blaze Gold Beaverton, OR 6-2-0
    2 Absolute Blast 18G - Dailey Woodinville, WA 5-2-0
    3 Mountain West Fastpitch North Ogden, UT 5-3-0
    4 Delta Heat Surrey, CA-BC 5-3-0
    5 Idaho Racers (Navy) Boise, ID 4-2-0
    5 Lil Rebels - Brad Las vegas, NV 3-3-0
    5 Southern Thunder Cedar city, UT 3-3-0
    5 Washington Illusion Gold- Harris Castle Rock, WA 3-3-0
    9 Bat Company 18U Riggs Tigard, OR 2-3-0
    9 Canes Fastpitch Ellensburg, WA 2-3-0
    9 LV Blast 18U Las Vegas, NV 1-4-0
    9 Surrey Storm 2001A surrey, CN 3-2-0
    9 Team KULIA Softball Waianae, HI 3-2-0
    9 The Bat Company - Cordts Gresham, OR 3-2-0
    9 Washington Angels 18 Gold-Benson West Richland, WA 1-3-0
    9 White Rock Renegades Gold - Birdsall Surrey, CN 2-3-0
    More Results
  • Division I Lower Gold Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:36:39 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Washington Ladyhawks GOLD-MILLER Puyallup, WA 6-2-0
    2 NW Thunder Vancouver , WA 5-3-0
    3 Easton-Westside Bullets-Hansen 18 Newman, CA 4-3-0
    4 USA Explosion Gold - Richards West Richland, WA 4-3-0
    5 Bat Company 16u Southards West Linn, OR 3-3-0
    5 EASTON Preps NW 2-4-0
    5 PNW FORCE 18GOLD - TSP Olympia, WA 3-3-0
    5 Rampage West Bountiful, UT 4-4-0
    9 Bash Bellingham, WA 2-3-0
    9 CC Krush Gold Fresno, CA 2-3-0
    9 Colorado Next Level (2018) Duran 16A Arvada, CO 2-3-0
    9 IDAHO CRUSH BOISE, ID 1-4-0
    9 NW Lady Bandits- Black Bothell, WA 2-3-0
    9 Oregon City Nightmare Oregon City, OR 2-3-0
    9 SoCal 3D 18u - Smith Downey, CA 2-3-0
    9 Washington Ladyhawks Fulmore 18G Federal Way, , WA 2-3-0
    More Results
  • Division I Lower Silver Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:37:22 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Crossfire - Atkins 5-3-0
    2 Rampage Elite- Searight Camas, WA 2-4-0
    3 Game Day Vacaville, CA 3-5-0
    4 Montana Avalanche Missoula, MT 2-6-0
    5 Oregon Titans DeMarini 16gold Salem, OR 2-4-0
    5 Rivercity Hornets 01 Beaumont, CN 1-5-0
    5 Snohomish Shock - Campbell Marysville, WA 1-5-0
    5 Vancouver Patriots Blue camas, WA 1-5-0
    9 Acers Gold Anderton Maple Valley, WA 0-5-0
    9 AIA Athletics Redmond, OR 1-4-0
    9 Bad to the Bone (Salt lake City) West Valley City, UT 0-5-0
    9 Nevada Lightning Moore Reno, NV 0-5-0
    9 Oregon Blaze 16 Elite - Deos Lake Oswego, OR 0-5-0
    9 USA Explosion Comack Rathdrum, ID 0-5-0
    9 Utah Fastpitch Club salt lake city, UT 0-5-0
    9 Vancouver Patriots A3 camas, WA 1-4-0
    More Results
  • Division II Upper Gold Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:37:33 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Oregon Lightning La Grande, OR 6-0-0
    2 Idaho Racers (Gray) Boise, ID 6-2-0
    3 Colorado Bombers Allen Centennial, CO 7-1-0
    4 Northwest Sidewinders Souza Tacoma, WA 6-2-0
    5 Alaska Selects Anchorage, AK 4-2-0
    5 Maui Titans DeMarini 16U White Wailuku, HI 3-1-0
    5 Salt Lake Vision West Jordan, UT 4-2-0
    5 USA Explosion-Kloczko Meridian, ID 4-2-0
    9 Acers 16A Orange Kent, WA 4-1-0
    9 Fire Fast Pitch Vancouver, WA 3-1-0
    9 Hawaii Dynasty Hale Mililani, HI 4-1-0
    9 Hillsboro Diamondbacks 01 Hillsboro, OR 3-2-0
    9 Las Vegas Lady Scorpions-Pagan Las Vegas, NV 4-1-0
    9 Montana Sparks Missoula, MT 3-1-0
    9 Oregon HERricanes Independence, OR 3-2-0
    9 White Rock Renegades Gold - Dunlop Surrey, CN 3-1-0
    More Results
  • Division II Upper Silver Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:37:45 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 NW Speed 16A - Terzakos Federal Way, WA 6-2-0
    2 Momentum Softball Ewa Beach, HI 6-2-0
    3 Boise Blast Nampa, ID 6-2-0
    4 Hawaii Titans DeMarini Horita Aiea, HI 4-4-0
    5 IE Dynasty Elite - Carvajal Riverside, CA 3-3-0
    5 NW Elite Milton Freewater, OR 2-3-0
    5 southern Idaho ice Jerome, ID 4-2-0
    5 TriCity Titans 2002A (Sullivan) Port Coquitlam BC Canada 3-3-0
    9 Lady Warriors Bonney Lake, WA 2-3-0
    9 Lower Columbia Devastation Rainier, OR 2-2-0
    9 Montana Avalanche 16U Weisgram MIssoula, MT 2-3-0
    9 Mountain West Fastpitch Lehi, UT 2-3-0
    9 Snohomish Shock Everett, WA 2-3-0
    9 Team Idaho Dirtdogs Meridian, ID 2-2-0
    9 WA Angels - Kinsey Kennewick , WA 2-3-0
    9 Washington Elite Diamonds Fastpitch 16U Eaton Mill Creek, WA 3-2-0
    More Results
  • Division II Lower Gold Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:37:56 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Maui Titans DeMarini 16U Red Wailuku, HI 6-2-0
    2 Washington Angels 18A-Hiner Kennewick, WA 5-1-0
    3 Washington Rush 01 Black Lynnwood, WA 4-4-0
    4 Rocky MTN Thunder (McAllister) Highlands Ranch, CO 4-4-0
    5 USA Explosion 16U MOON Spokane, WA 2-4-0
    5 Oregon Thunder 01 HILLSBORO, OR 2-4-0
    5 RIJO Athletics 18 Gold Everett, WA 3-3-0
    5 RIJO Athletics 18 Gold Marysville, WA 3-3-0
    5 Washington Illusion-16 Castle Rock, WA 3-3-0
    9 Bandits Fastpitch Damascus, OR 2-3-0
    9 Capital City CRUSH Keizer, OR 1-4-0
    9 GH Crushers Aberdeen, WA 2-3-0
    9 Oregon Blaze 16 Gold Warren, OR 1-4-0
    9 Silver Bullets Bottorff PORTLAND, OR 1-4-0
    9 Sno Co Express 18U Marysville, WA 1-4-0
    9 Utah Flash Taylorsville, UT 1-4-0
    More Results
  • Division II Lower Silver Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:38:07 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Fraser Valley Fusion 2002 Gold Chilliwack, CN 5-3-0
    2 NW Lady Bandits- Blue Bothell, WA 3-5-0
    3 Crossfire - Spero Boise, ID 3-3-0
    4 Utah Crush West Jordan, UT 3-5-0
    5 Kitsap Titans - Lawrence Port Orchard, WA 3-3-0
    5 Missoula Lady Osprey Missoula, MT 2-4-0
    5 Red Heat Hillsboro, OR 2-4-0
    5 Spirit Softball West Linn, OR 3-3-0
    9 Diamond Dusters Kingston, WA 0-5-0
    9 Fury 18A Lynnwood, WA 0-5-0
    9 Northwest Wildfire Cheney, WA 0-4-0
    9 NW Nitro Fastpitch Keizer, OR 1-4-0
    9 Oregon Rampage McMinnville, OR 0-4-0
    9 Sandy Thunder Sandy, OR 1-4-0
    9 WA Vipers Bellevue, WA 0-5-0
    9 Washington Synergy 16A-Fish Spanaway, WA 0-5-0
    More Results
  • Division III Gold Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:38:13 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Nightmare Oregon City, OR 6-1-0
    2 Fury 16 Red Lynnwood, WA 6-1-0
    3 Oregon Titans-Doerr/Muranaka Canby, OR 3-3-0
    4 LV Blast - Presser Las Vegas, NV 5-1-0
    5 TC Saints Fastpitch 18U Olympia, WA 2-3-0
    5 Arctic Heat Alaska 16U Eagle River, AK 3-2-0
    5 PNW FORCE 16U - TSP Olympia, WA 2-3-0
    5 Spokane Mudhens / Smith Spokane , WA 4-1-0
    More Results
  • Division III Silver Bracket
    Last Update: 7/18/2018 1:38:21 PM
    Final Results
    Place Team City, State Record
    1 Lady Rippers (WA) Sammamish, WA 5-2-0
    2 Canes Ellensburg, WA 3-4-0
    3 Blue Thunder Rochester, WA 4-3-0
    4 Redhawks Fastpitch Brier, WA 2-5-0
    5 Boise Blast- Cox Meridian, ID 1-4-0
    5 Freedom Fastpitch 18U-B Smith South Prairie, WA 0-5-0
    5 Washington Rush 16B Mill Creek, WA 0-5-0
    5 Woodinville Reign Lake forest park, WA 1-4-0
    More Results