Baseball

North Texas Season Opener

Dallas Metroplex, Texas
March 1-3, 2013

Who's Coming

Games start the evening of Friday, March 1.

Each team must pay a $125 Team Gate Fee before their first game is played. We encourage you to pay your gate fee online before you arrive at the event.

6 Coach Pitch (Games will be played at McInnish Park-Carrollton)


Paid Teams:
  1. Canes Baseball (Irving)
  2. DBA Saints (Dallas)
  3. FW Frogs Baseball (Fort Worth)
  4. Lake Highlands Texans (Dallas)
  5. North Texas Dash (Rowlett)
  6. NTX Eagles-Jamison (Frisco)

7's Coach Pitch (Games will be played at Independence Park in Trophy Club)


Paid Teams:
  1. Black Cats (Fort Worth)
  2. Dallas Texans - Hoover (Rockwall)
  3. Dallas Texans-Wims (Rockwall)
  4. Mansfield Rangers (Arlington)
  5. Mesquite Horns
  6. North Texas Eagles - Benson (Allen)
  7. Oak Cliff Longhorns (Dallas )

7 Coach Pitch (A/AA) (Games will be played at Parks at Texas Star in Euless)


Paid Teams:
  1. Airhogs (Mansfield)
  2. Allen Rangers - Smith
  3. Dallas Diabloz (Grapevine)
  4. Dallas Dragons (Royse City)
  5. Dallas Texans-Overstreet (Rockwall)
  6. DFW Express Hernandez (Arlington)
  7. Elite Basebal Club - Murray (Frisco)
  8. Frozen Ropes-Maes (McKinney)
  9. FW Frogs (Fort Worth)
  10. NTX Athletics (Grand Prairie)
  11. Stallions (Rowlett)
  12. Thundercats (Fort Worth)

8's Coach Pitch (Games will be played at Oak Grove Park-Grapevine)


Paid Teams:
  1. Canes Baseball (Irving)
  2. D-BAT Mustangs - Mercer (Colleyville)
  3. Dallas Texans - Creel (Rowlett)
  4. DFW Express - Crabtree (Colleyville)
  5. Elite Baseball (Frisco)
  6. HITZ (Cleburne)
  7. Lamar Baseball Club (Spring)
  8. NTX Eagles (Plano)
  9. Oklahoma Franchise (Oklahoma City )
  10. Stix Baseball Club-Red (Frisco)
  11. Texans - Menchaca (Burleson)
  12. Texas Rattlers - Hunt (Flower Mound)

8 Coach Pitch (A/AA) (Games will be played at McInnish Park-Carrollton)


Paid Teams:
  1. Coppell Cowboys-Williams
  2. Dallas Diabloz - Mancuso
  3. DFW Express - Wiggins (North Richland Hills)
  4. Elite Baseball Club - Nathan (Frisco)
  5. Flower Mound Warriors
  6. Frisco Aces
  7. Frisco Braves
  8. Frisco Bulldogs
  9. Frisco Cardinals
  10. Frisco Cubs
  11. Frisco RedHawks
  12. Frisco Riders Black
  13. Frisco Riders Red
  14. Frozen Ropes - Sena (Frisco)
  15. FW Frogs Baseball (Fort Worth)
  16. HVA Cubs (Lantana)
  17. HVA Storm (Double Oak)
  18. Irving Mets
  19. Keller Knights
  20. Lamar Baseball Club Blue (Spring)
  21. NTX Bulls (North Richland Hills)
  22. NTX Eagles - Roach/Cranfill (Allen)
  23. NTX Young Guns (Gunter)
  24. Rivals Baseball (Rowlett )
  25. Texas Aces (Carrollton)
  26. Texas Edge (Granbury)
  27. Texas Edge Red (Granbury)
  28. Texas Naturals - Navy (Fort Worth)
  29. Texas Rattlers-Rankin (Flower Mound)
  30. Texas X-Treme - Potts (Rockwall)
  31. Tx Toros Baseball - Myers (Midlothian)

9's-D3 (Games played at Five Star Complex in The Colony)


Paid Teams:
  1. Dallas Patriots - Burklow (Plano)
  2. Dallas Redhawks - McGill (Murphy)
  3. Dragons - Simpson (Southlake)
  4. Elite Baseball Club - Gowen (Frisco)
  5. Ferris Dynasty
  6. Frisco Riders Red - Albrecht
  7. GBSA Stampede (Grapevine)
  8. Heroes (Dallas)
  9. HVA Storm White (Denton)
  10. KYA Chargers (Fort Worth)
  11. KYA Indians (Keller)
  12. Lamar Baseball Club (Spring)
  13. Mansfield Venom
  14. NTX Young Guns (Gunter)
  15. Saginaw Texans
  16. Texas Aces (Plano)

10's-D2 (Games played at Wagon Wheel in Coppell, Bakersfield complex in Flower Mound and McInnish Park in Carrollton)


Paid Teams:
  1. Arlington Heat - Ferrell
  2. Cardinals (Dallas)
  3. Coppell Cowboys-Tompkins
  4. D-BAT Chappy (Dallas)
  5. D-BAT Dillon (Rockwall)
  6. D-BAT Elite East 9U (Rowlett)
  7. D-BAT Elite West 9U (North Richland Hills)
  8. D-BAT Wheeler (Flower Mound)
  9. Dallas Texans Stegman (Sunnyvale)
  10. Dallas Tigers South Perkins (Midlothian)
  11. DBA Stars (Dallas)
  12. Frisco Dodgers
  13. Frisco Riders Black (Prosper)
  14. Frozen Ropes-Anderson (Prosper)
  15. Frozen Ropes-Godwin (McKinney)
  16. FW Frogs Baseball (Fort Worth)
  17. Keller Knights
  18. Lake Cities Bandits (Corinth)
  19. Monster Baseball (Haslet)
  20. NTX Eagles (Allen)
  21. NTXBC Yard Dawgs - Cole (Keller)
  22. NTXBC Yard Dawgs - Martin (Keller)
  23. TCA Twins - Emens (McKinney)
  24. Texas Edge - Mitcham (Granbury)
  25. Texas Nitro (Granbury)
  26. Texas Sports -Clark (Rockwall)
  27. Texas Stallions (Frisco)
  28. THA Stix (Big Sandy)
  29. Tx Toros Baseball - Rios (Arlington)

10's-D3 (Games played at Infield Park in Plano)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Maroon 9u (Lucas)
  2. D-BAT Griffin (Mansfield)
  3. Dallas Heroes Coker (Waxahachie)
  4. Dallas Texans Seutter (Mesquite)
  5. Elite Baseball Club - Murray (Frisco)
  6. Elite Baseball Club-Mazzola (Frisco)
  7. Ellis County Texas Titans (DeSoto)
  8. Frisco Riders Red
  9. Frisco River Cats
  10. Keller Aces
  11. Mansfield Blaze
  12. North Texas Smoke (Forney)
  13. NTX Angels (Plano)
  14. Plano Phoenix
  15. Pro Source Athletics - Agamennone (Lewisville)
  16. Pro Source Athletics - Carter (Lewisville)
  17. Rockwall Braves
  18. Scots 2021 Blue (Dallas)
  19. Scots 2021 Gold (Dallas)
  20. Sherman Storm (Whitesboro)
  21. Stix Baseball (Frisco)
  22. Texas Edge Red (Bluff Dale )
  23. Texas Titans - Jennings (Parker)
  24. Texas Triple Crown Heat (Forney)

11's (Games will be played at Parks at Texas Star.)


Paid Teams:
  1. C3 Futures-vp (Bartonville)
  2. Canes Baseball (Irving)
  3. Colleyville Cougars
  4. Colleyville Indians
  5. D-BAT Elite North (Prosper)
  6. D-BAT Elite West-Bush (Southlake)
  7. Dallas Mustangs (Highland Village)
  8. Denton County Raptors - Thrailkill (Lantana)
  9. Frozen Ropes - Marrow (McKinney)
  10. Heroes Baseball (Red Oak)
  11. Houston Heat Black (Pearland)
  12. Keller Knights (Fort Worth)
  13. North Texas Scorpions (Keller)
  14. Oklahoma Ambush (Claremore)
  15. Oklahoma Elite (Choctaw)
  16. Oklahoma Franchise (Moore)
  17. Oklahoma Prospects (Edmond)
  18. TCA Twins - Zarbaugh (McKinney)
  19. Team Citius Dallas (Little Elm)
  20. Texas Chaos (Forney)
  21. Texas Raiders (Allen)
  22. Texas Regulators - Blue (Weatherford)
  23. Texas Stix (Keller)
  24. Waco Storm - Nationals (Hillsboro)
  25. West Texas Elite (Lubbock)

11's-D2 (Games will be played at McInnish Park in Carrollton.)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Fitzgerald (Rowlett)
  2. Academy Select Sun Devils - Walton (Dallas)
  3. Ambush (Amarillo)
  4. C3 Futures - Llewellyn (Roanoke)
  5. Coppell Cowboys - Rodgers
  6. D-BAT McDaniel (Farmers Branch)
  7. Dallas Diabloz (Grapevine)
  8. Dallas Tigers - Parras (Coppell)
  9. Denton County Raptors - Young (Lantana)
  10. Diamond Champs (Mesquite)
  11. Forney Titans
  12. Fort Bend Bulls (Rosenberg)
  13. Fort Worth Greys
  14. Frisco Riders
  15. LC Bandits- Holbert (Corinth)
  16. Mansfield Tribe (Grand Prairie)
  17. MBB Sluggers - Muir (Frisco)
  18. North Texas Longhorns - Boddie (McKinney)
  19. NTX Bulls (Watauga)
  20. Pride (Paris)
  21. Scots 2020 Gold (Dallas)
  22. TC Patriots - Red (Mansfield)
  23. TCA Twins-McCartney (Farmersville)
  24. Team Citius - Lopez (Palmer)
  25. Team Citius Cubs Blue (Frisco)
  26. Texas BlackCats (Aledo)
  27. Texas Crush Blue (Frisco)
  28. Texas Edge (Granbury)
  29. Texas Raiders - Gonzalez (Frisco)
  30. Texas Regulators - Hardin (Weatherford)
  31. Texas Vipers (Grapevine)
  32. Triple 7 Baseball (Powderly)
  33. Yard Dawgs Dewitt (Weatherford)

11's-D3 (Games will be played at Enfield Park in Plano)


Paid Teams:
  1. Allen Legends
  2. Allen Wranglers
  3. Bombers (Mansfield)
  4. Colleyville Panthers
  5. Coppell Cowboys - Johnson
  6. ESA Vipers (Forney)
  7. FBSA Orioles (Plano)
  8. Frisco Twins
  9. Heroes - Judson (Dallas)
  10. Heroes Hinds (Dallas)
  11. Keller Aces (Fort Worth)
  12. Keller Indians
  13. North Texas Fury Elite-Knapp (Wylie)
  14. NTX Angels (Allen)
  15. NTX Diamond Kings (Little Elm)
  16. NTX Heat (Arlington)
  17. NTXBC Yard Dawgs - Carroll (Forth Worth)
  18. PTC Aces - Jennings (Frisco)
  19. PTC Aces - Linkfield (Frisco)
  20. Rawlings Mavericks- Cordova (Frisco)
  21. Scots 2020 Blue (Dallas)
  22. Scots 2020 White (Dallas)
  23. Texas Crush Orange (Frisco)
  24. Westside Baseball Club (Fort Worth)

12's (Wagon Wheel in Coppell and Still looking for one more complex)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Blass (Irving)
  2. Airhogs (Grand Prairie)
  3. Bomb Squad (Austin)
  4. C3 Futures - Capps (Roanoke)
  5. Canes Baseball (Irving )
  6. Coppell Cowboys-Marsh
  7. D-BAT Elite (Flower Mound)
  8. Dallas Dodgers Black (Grapevine)
  9. Dallas Mustangs Blue (Argyle)
  10. Dallas Patriots - Stout (Plano)
  11. Dallas Tigers - Hernandez (Coppell)
  12. Frisco Riders
  13. HVA Storm - Lowry (Highland Village)
  14. Keller Crush - Royal
  15. Lake Cities Bandits (Lake Dallas)
  16. North Texas Fury Elite (Wylie)
  17. Orioles - Gomez (Forney)
  18. Outlaws Baseball (Flower Mound)
  19. Silverado Stampede (Millsap)
  20. Stix Black (Decatur)
  21. TCA Twins DeButy (Sachse)
  22. TCR Bobcats - Phillips (Justin)
  23. Texas Bulls (Dallas)
  24. Texas Elite (Aledo)
  25. Texas Heat (Burleson)
  26. Tx Toros Baseball - Carruthers (Arlington)

12's-D2 (Games will be played at Oak Grove Park in Grapevine and Still looking for one more complex)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Powell (Dallas)
  2. Academy Select Sun Devils - Redding (Sachse)
  3. Airhogs Black (Grand Prairie)
  4. Baseball Nation As - Rojas (Mesquite)
  5. Clay (Garland)
  6. Cooperstown Cobras/Holloway (Haslet)
  7. Coppell Kings
  8. D-BAT Mustangs Combs (Midlothian)
  9. Dallas Cubs
  10. Dallas Mustangs White (Argyle)
  11. Dallas Padres (Little Elm)
  12. Dallas Redhawks - Cecil (Murphy)
  13. Dallas Stars - Lawrence
  14. Dallas Tigers - Hale (Southlake)
  15. Dallas Tigers-South/Hood (Midlothian)
  16. Fort Worth Monarchs
  17. Gators Baseball (Granbury)
  18. Heat Baseball (Cedar Hill)
  19. Heroes - Walker (Dallas)
  20. Keller Aces (Roanoke)
  21. Keller Crush - Black (North Richland Hills)
  22. MBB Sluggers (Frisco)
  23. Mizuno Frogs (Hurst)
  24. NTX Rangers (McKinney)
  25. NTXBC Yard Dawgs - Morales (Keller)
  26. Pride (Paris)
  27. Southlake Dragons - Bevill
  28. Stix Red (Euless)
  29. Texas Edge Black (Granbury)
  30. Texas Twisters (McKinney)
  31. Tx Toros Baseball - Guinn (Arlington)
  32. Waxahachie Chiefs
  33. Westside Baseball Club (Fort Worth)

12's-D3 (Games will be played at Huffhines Park in Richardson.)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Nutt (Quinlan)
  2. Baseball Nation A's - Garrison (Mesquite)
  3. Colleyville Lightning
  4. Cooperstown Cobras/Collura (Haslet)
  5. D-BAT Mustangs - Quigley (Lantana)
  6. Dallas Stars - Lutz
  7. Dallas Titans (McKinney)
  8. DFW Express Zapor (Grapevine)
  9. FW Bombers (Keller)
  10. Mansfield Bulldogs
  11. Nokona Cowboys (Sherman)
  12. North Texas Dash (Garland)
  13. NTX Young Guns (Gunter)
  14. Pro Source Athletics - Patterson (Lewisville)
  15. Pro Source Athletics - Serrano (Lewisville)
  16. Scots 2019 Blue (Dallas)
  17. Sherman Storm (Whitesboro)
  18. TC Titans (Fort Worth)
  19. TCR Bobcats (Roanoke)
  20. Tx Toros Baseball - McJilton (Arlington)

13's (Games will be played at Enfield Park in Plano & Breckenridge Park-Richardson)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Wash (Richardson)
  2. Arlington Heat - Gay
  3. Arlington Sting
  4. C3 Futures (Southlake)
  5. D-BAT Elite (Wylie)
  6. D-BAT Elite West - Biagini (McKinney)
  7. D-BAT Warren (Garland)
  8. Dallas Diabloz-Moulton (Grapevine)
  9. Dallas Dodgers Black (Grapevine)
  10. Dallas Patriots - Valdez (Plano)
  11. Dallas Patriots - Vaught (Fort Worth)
  12. Dallas Stars Spencer
  13. Dallas Tigers - Watten (Heath)
  14. E.S.A. Rivals Black (Rockwall)
  15. East Texas Xtreme (Tyler)
  16. Fort Worth Cats (Weatherford)
  17. FR Broncos (McKinney)
  18. Heroes Blue (Garland)
  19. NG Rangers (Dripping Springs)
  20. Oklahoma Elite (Edmond)
  21. Orioles - Maldonado (Forney)
  22. Park Bums (Grapevine)
  23. Play Ball Heat (Frisco)
  24. TCA Findley (Frisco)
  25. Team Citius Sox - Beech (Rockwall)
  26. Texas Rattlers (Flower Mound)
  27. Texas Sports Black (Heath)

13's-D2 (Games will be played at Wagon Wheel in Coppell, Oak Grove Park in Grapevine, McInnish Park in Carrollton)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils-Fleming (Little Elm)
  2. Aledo Wolfpack (Fort Worth)
  3. AllDay Aces Black (Frisco)
  4. Arlington Heat Red
  5. Austin Angels Baseball Red (Round Rock)
  6. Cana Tigers (Corsicana)
  7. Colleyville Knights (North Richland Hills)
  8. Cooperstown Cobras/Fryer (Haslet)
  9. Cooperstown Cobras/McCoola (Haslet)
  10. Dallas Rookies
  11. Dallas Stars - Ahearne
  12. Dallas Texans-Perkins (Rockwall)
  13. Denton County Raptors (Flower Mound)
  14. Dragons Baseball (Southlake)
  15. Flower Mound Fury
  16. Flower Mound Warriors
  17. Fort Worth Monarchs-Bates
  18. FW Reds (Fort Worth)
  19. Gators Baseball (Granbury)
  20. HVA Storm White (Highland Village)
  21. Keller Knights
  22. Mansfield Drillers
  23. North Texas Pirates (Granbury)
  24. NTX Bandits (Fairview)
  25. NTXBC Yard Dawgs (Haltom City)
  26. Oklahoma Impact (Edmond)
  27. Pro Source Athletics - Breeding (Lewisvills)
  28. TCA Twins - Hamer (McKinney)
  29. Texas Desperados (Corinth)
  30. Texas Naturals - Navy (Fort Worth)
  31. Texas Rattlers - Burgess (Flower Mound)
  32. Texas Sports-Bork (Rockwall)
  33. Texas Stallions (Frisco)
  34. Texas Stix (Flower Mound)
  35. Turn Two (Hewitt)
  36. Tx Toros Baseball - Saenz (Arlington)

13's-D3 (Railroad Park-Lewisville)


Paid Teams:
  1. Bandits-Phillips (Corinth)
  2. Dallas Patriots - Borowicz (Plano)
  3. Dallas Patriots - Hamm (Plano)
  4. Dallas Patriots - Stratton (Plano)
  5. Dallas Patriots - Wilson (North Richland Hills)
  6. Keller Indians (Fort Worth)
  7. Nokona Cowboys (Sherman)
  8. North Texas Razorbacks (Mansfield)
  9. Oak Cliff Longhorns (Dallas)
  10. Paris Pride - Chapman
  11. Scots 2018 Blue (Dallas)
  12. Scots 2018 Gold (Dallas)
  13. Silverado Stampede (Millsap)
  14. TCA Twins - Ashby (McKinney)
  15. Texas Raiders (Allen)
  16. Texas Rattlers-Lee (Flower Mound )

14's (Games will be played at Carpenter Park Plano & Breckenridge Park in Richardson & Five Star Complex in The Colony)


Paid Teams:
  1. AASA Athletics (Wichita)
  2. Academy Select Sun Devils - Ingram (Flower Mound)
  3. Academy Select Sun Devils-Black (Plano)
  4. Arlington Heat-Gay
  5. Benbrook Hawks
  6. Dallas Mustangs
  7. Dallas RedHawks - Cecil (Murphy)
  8. Dallas Tigers - Elliott (Garland)
  9. Dallas Tigers - Woods (Flower Mound)
  10. Denton County Raptors (Highland Villlage)
  11. Fort Worth Cats - Black (Weatherford)
  12. Fort Worth Cats - White (Weatherford)
  13. Fort Worth Monarchs - Mitchell
  14. Fort Worth Monarchs-Sewell
  15. Frozen Ropes - Ladd (McKinney)
  16. Frozen Ropes - White (Denison)
  17. Frozen Ropes - Whitsell (Anna)
  18. Mavericks Baseball (Round Rock)
  19. McKinney Marshals (Lewisville)
  20. North Texas Longhorns - Boddie (McKinney)
  21. North Texas Longhorns - Grimes (McKinney)
  22. North Texas Longhorns - Valdez (McKinney)
  23. NTXBC Dirtbags - Woods (Keller)
  24. Oklahoma Cardinals (Broken Arrow)
  25. Oklahoma Nationals (Edmond)
  26. Oklahoma Rays (Oklahoma City)
  27. Pro Source Athletics - Abbott (Lewisville)
  28. Pro Source Athletics - McGuire (Lewisville)
  29. Texas Desperados - Harper (Lewisville)
  30. Texas Prospects (Bullard)
  31. Texas Roughriders (Lewisville)
  32. Tx Toros - Duryea (Arlington)
  33. Tx Toros Baseball - Shiller (Arlington)

14's-D2 (Games will be played at Parks at Texas Star in Euless and McInnish Park in Carrollton & Railroad Park-Lewisville)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Sutton (Waxahachie)
  2. Arlington Heat - Howell
  3. ATX Titans (Abilene)
  4. C3 Futures - Worley (Keller)
  5. Cooperstown Cobras/Allen (Haslet)
  6. Copperheads Baseball (Grand Prairie)
  7. D-BAT Champagne (Flower Mound)
  8. D-BAT Mustangs - Bertrand (Murphy)
  9. D-BAT Mustangs - Williams (Lantana)
  10. DBAT - Lowe (Corinth)
  11. Flower Mound Warriors
  12. Forney Bandits
  13. Frozen Ropes - Mettica (Prosper)
  14. Midlothian Xtreme (Ovilla)
  15. North Texas Bulldogs (Aledo)
  16. North Texas Longhorns - Allen (McKinney)
  17. Pro Source Athletics - Frydendall (Lewisville)
  18. Scots Baseball 2017 - Blue (Dallas)
  19. Scots Baseball 2017 - Gold (Dallas)
  20. Silverado Stampede (Millsap)
  21. Steelers Baseball (Trophy Club)
  22. Team Citius USA (Plano)
  23. Texas Raiders - Bond (Frisco)
  24. Texas Sports-Walker (Rockwall)
  25. Texas Stallions (Frisco)
  26. Texas Stix (Colleyville)
  27. Tx Toros Baseball - Farrell (Arlington)

GATE FEE 


Paid Teams:
  1. 10U Yard Dawgs Cole (Keller)
  2. 8u DBat Mustangs Mercer (Colleyville)
  3. AASA Athletics (Wichita)
  4. Academy Select - Sutton (Waxahachie)
  5. Academy Select Sun Devils (Flower Mound)
  6. Academy Select Sun Devils - Maroon (Lucas)
  7. Academy Select Sun Devils-Fleming (Little Elm)
  8. Airhogs 12 Black (Grand Prairie)
  9. Allen Legends
  10. Allen Rangers - Smith
  11. Ambush (Amarillo)
  12. ATX TITANS (Abilene)
  13. Austin Angels Baseball Red (Round Rock)
  14. Bandits-Phillips (Corinth)
  15. Baseball Nation As - Garrison (Mesquite)
  16. Benbrook Hawks (Mineral Wells)
  17. Bombers (Mansfield)
  18. C3 Futures - Cavanaugh (Southlake)
  19. C3 Futures - Llewellyn (Roanoke)
  20. C3 Futures-vp (Bartonville)
  21. C3 Futures-Williams (Argyle)
  22. CANA TIGERS (Corsicana)
  23. Cardinals (Dallas)
  24. Clay (Garland)
  25. Colleyville Cougars
  26. Colleyville Knights (North Richland Hills)
  27. Colleyville Panthers
  28. Cooperstown Cobras/Allen (Haslet)
  29. Cooperstown Cobras/Collura (Haslet)
  30. Cooperstown Cobras/Fryer (Haslet)
  31. Cooperstown Cobras/Holloway (Haslet)
  32. Cooperstown Cobras/Kirsten (Haslet)
  33. Cooperstown Cobras/McCoola (Haslet)
  34. Coppell Cowboys
  35. Coppell Cowboys - Johnson
  36. Coppell Cowboys - Rodgers
  37. Coppell Cowboys-Marsh
  38. Coppell Cowboys-Shanks
  39. Coppell Cowboys-Tompkins
  40. Coppell Kings
  41. Copperheads Baseball (Grand Prairie)
  42. D-BAT CHAMPAGNE (Flower Mound)
  43. D-BAT McDaniel (Farmers Branch)
  44. D-BAT Dillon (Rockwall)
  45. D-BAT Elite West - Biagini (Southlake)
  46. D-BAT Elite West 9U (North Richland Hills)
  47. D-BAT Elite West-Bush (Southlake)
  48. D-BAT Griffin (Mansfield)
  49. D-BAT Mustangs 12U - Quigley (Lantana)
  50. D-BAT Mustangs 14U - Williams (Lantana)
  51. D-BAT Warren (Garland)
  52. Dallas Cubs
  53. Dallas Diabloz (Yukon)
  54. Dallas Diabloz (Grapevine)
  55. Dallas Diabloz-Mancuso (Fort Worth)
  56. Dallas Diabloz-Moulton (Grapevine)
  57. Dallas Dodgers Black (Grapevine)
  58. Dallas Dodgers Black - 10U (Grapevine)
  59. Dallas Dodgers Blue - 12U (Grapevine)
  60. Dallas Dragons (Royse City)
  61. Dallas Heroes Coker (Waxahachie)
  62. Dallas Mustangs (Highland Village)
  63. Dallas Mustangs
  64. Dallas Mustangs (Grapevine)
  65. Dallas Mustangs Blue (Argyle)
  66. Dallas Mustangs White (Argyle)
  67. Dallas Mustangs-Bertrand (Murphy)
  68. Dallas Padres (Little Elm)
  69. Dallas Patriots 13u Borowicz (North Richland Hills)
  70. Dallas RedHawks - Cecil (Murphy)
  71. Dallas Redhawks - Cecil (Murphy)
  72. Dallas Redhawks - Kayea (Murphy)
  73. Dallas Redhawks - McGill (Murphy)
  74. Dallas Rookies 13u
  75. Dallas Texans (Heath)
  76. Dallas Texans - Creel (Rowlett)
  77. Dallas Texans 7u Hoover (Rockwall)
  78. Dallas Texans Seutter (Mesquite)
  79. Dallas Texans- Wims 7U (Rockwall)
  80. Dallas Texans-Overstreet (Rockwall)
  81. Dallas Texans-Perkins (Rockwall)
  82. Dallas Texans-Stegman (Sunnyvale)
  83. Dallas Tigers - Hernandez (Coppell)
  84. Dallas Tigers - Parras (Coppell)
  85. Dallas Tigers - Watten (Heath)
  86. Dallas Tigers 10U - Polk (Coppell)
  87. Dallas Tigers 9U - Polk (Coppell)
  88. Dallas Tigers South 10u (Corsicana)
  89. Dallas Tigers South Perkins (Midlothian)
  90. Dallas Tigers Woods (Flower Mound)
  91. Dallas Tigers-South/Hood (Midlothian)
  92. Dallas Tigers-South/Hood (Midlothian)
  93. Dallas Titans - Ausmus (McKinney)
  94. DBA Saints (Dallas)
  95. DBA Stars (Dallas)
  96. DBAT Elite (Wylie)
  97. DBAT Elite (Wylie)
  98. Dbat Wheeler (Flower Mound)
  99. DBAT-Lowe (Corinth)
  100. DFW Express - Crabtree (Euless)
  101. DFW Express - Wiggins (North Richland Hills)
  102. DFW Express Hernandez (Arlington)
  103. DFW Express Zapor (Grapevine)
  104. Diamond Champs (Mesquite)
  105. Diamondbacks (Irving)
  106. Dragons - Simpson (Southlake)
  107. Dragons Baseball (Southlake)
  108. East Texas Xtreme (Tyler)
  109. Elite Basebal Club-Murray7s (Frisco)
  110. Elite Baseball - Kelly (Frisco)
  111. Elite Baseball Club - Murray (Frisco)
  112. Elite Baseball Club-Gowen (Frisco)
  113. Elite Baseball Club-Mazzola (Frisco)
  114. Elite Baseball Club-Nathan (Frisco)
  115. ESA Vipers (Forney)
  116. FB Bulls (Rosenberg)
  117. FBSA Orioles (Plano)
  118. Flower Mound Fury
  119. Flower Mound Tigers
  120. Flower Mound Warriors
  121. Flower Mound Warriors
  122. Forney Titans 11U
  123. Fort Worth Frogs
  124. Fort Worth Monarchs
  125. Fort Worth Monarchs-Bates
  126. Franchise (Oklahoma City )
  127. Frisco Aces
  128. Frisco Braves
  129. Frisco Bulldogs
  130. Frisco Cardinals
  131. Frisco Cubs
  132. Frisco Dodgers
  133. Frisco RedHawks
  134. Frisco Riders
  135. Frisco Riders
  136. Frisco Riders - Red
  137. Frisco Riders Black
  138. Frisco Riders Black
  139. Frisco Riders Red-Albrecht
  140. Frisco Twins
  141. Frozen Ropes - Godwin (McKinney)
  142. Frozen Ropes - Ladd (McKinney)
  143. Frozen Ropes - Sena (Frisco)
  144. Frozen Ropes - Whitsell (Anna)
  145. Frozen Ropes-Anderson (Prosper)
  146. Frozen Ropes-MAES (McKinney)
  147. Ft. Worth Cats (Weatherford)
  148. Ft. Worth Cats black (Weatherford)
  149. Ft. Worth Cats White (Weatherford)
  150. FTW Frogs (Fort Worth)
  151. FW Bombers (Keller)
  152. FW Frogs 6U (Fort Worth)
  153. Gators Baseball (Granbury)
  154. GBSA Stampede (Grapevine)
  155. Hawks Baseball Club 9U (Benbrook)
  156. Heat Baseball (Cedar Hill)
  157. Heroes 11U (Dallas)
  158. Heroes 12U Walker (Dallas)
  159. Heroes baseball- Sumbler (Ovilla )
  160. Houston Heat Black (Pearland)
  161. HP Scots 2019 Blue (Dallas)
  162. HV STORM/LANZ (Argyle)
  163. HV Storm White (Denton)
  164. HVA Cubs (Lantana)
  165. Hva Storm (Double Oak)
  166. HVA Storm (Lantana)
  167. HVA Storm - Lowry (Highland Village)
  168. HVA Storm White (Highland Village)
  169. Keller Aces (Fort Worth)
  170. Keller Aces
  171. Keller Crush - Royal
  172. Keller Crush ~ Black (North Richland Hills)
  173. Keller Indians (Fort Worth)
  174. Keller Indians
  175. Keller Knights
  176. Keller Knights
  177. Keller Knights (Fort Worth)
  178. KYA Chargers (Fort Worth)
  179. KYA Indians (Keller)
  180. Lake Cities Bandits (Lake Dallas)
  181. Lake Highlands Texans (Dallas)
  182. Lamar Baseball Club (Spring)
  183. Lamar Baseball Club (Spring)
  184. Lamar Baseball Club Blue (Spring)
  185. Lamar Baseball Club Green (Spring)
  186. LC Bandits- Holbert (Corinth)
  187. Mansfield Blaze
  188. Mansfield Bulldogs
  189. Mansfield Drillers
  190. Mansfield Rangers 7u (Arlington)
  191. Mansfield Venom
  192. Mavericks Baseball (Round Rock)
  193. MBB Sluggers (Frisco)
  194. MBB Sluggers 11U - Muir (Frisco)
  195. Midlothian Xtreme (Ovilla)
  196. NG Rangers (Dripping Springs)
  197. Nokona Cowboys (Sherman)
  198. Nokona Cowboys (Sherman)
  199. North Texas Bulldogs (Aledo)
  200. North Texas Dash (Forney)
  201. North Texas Fury Elite (Wylie)
  202. North Texas Fury Elite-Knapp (Wylie)
  203. North Texas Pirates (Granbury)
  204. North Texas Razorbacks (Mansfield)
  205. North Texas Scorpions (Keller)
  206. North Texas Smoke (Forney)
  207. North Texas Yankees (Heath)
  208. NTX Bandits (Fairview)
  209. NTX Bulls (North Richland Hills)
  210. NTX Bulls (North Richland Hills)
  211. NTX Diamond Kings (Little Elm)
  212. NTX Eagles (Allen)
  213. NTX Eagles (Allen)
  214. NTX Eagles - Roach/Cranfill (Allen)
  215. NTX Eagles 6U (Frisco)
  216. NTX Heat (Arlington)
  217. NTX Rangers (McKinney)
  218. NTX Young Guns (Gunter)
  219. NTX Young Guns 8U (Gunter)
  220. NTXBC YARD DAWGS- CARROLL (Forth Worth)
  221. NTXBC Yard Dawgs- Coffey (Keller)
  222. Oak Cliff Longhorns (Dallas)
  223. Oklahoma Ambush (Claremore)
  224. Oklahoma Cardinals (Broken Arrow)
  225. Oklahoma Elite (Edmond)
  226. Oklahoma Franchise (Moore)
  227. Oklahoma Nationals (Edmond)
  228. Oklahoma Prospects (Edmond)
  229. Orioles - Medlyn (Forney)
  230. Outlaws Baseball (Flower Mound)
  231. Paris Pride Chapman (Sumner)
  232. Park Bums (Grapevine)
  233. Plano Phoenix
  234. Powerhouse Baseball (Moore)
  235. Pride 11U (Paris)
  236. Pride 12U (Paris)
  237. Pro Source - Agamennone 10u (Carrollton)
  238. Pro Source 12u Patterson (Carrollton)
  239. Pro Source 14u Abbott (Carrollton)
  240. Pro Source Athletics 10U-Carter (Carrollton)
  241. Pro Source Athletics 13U Breeding (Carrollton)
  242. Pro Source Athletics 14u Frydendall (Carrollton)
  243. Pro Source Athletics 14u McGuire (Carrollton)
  244. Pro Source- Serrano (Carrollton)
  245. PTC Aces - Jennings (Frisco)
  246. PTC Aces - Linkfield (Frisco)
  247. Rawlings Mavericks- Cordova (Frisco)
  248. Riders 9U Black (Prosper)
  249. Rivals Baseball (Rowlett)
  250. Scots 2018 Blue (Dallas)
  251. Scots 2018 Gold (Dallas)
  252. Scots 2020 Blue (Dallas)
  253. Scots 2020 Gold (Dallas)
  254. Scots 2021 Gold (Dallas)
  255. Sherman Storm (Whitesboro)
  256. Sherman Storm (Whitesboro)
  257. Southlake Dragons - Bevill
  258. Stallions (rowlett)
  259. Steelers Baseball (Trophy Club)
  260. STIX Baseball (Frisco)
  261. Stix Black (Decatur)
  262. Stix Red (Euless)
  263. Sun Devils -Walton (Dallas)
  264. Sun Devils -Walton (Dallas)
  265. TC Patriots - Red (Mansfield)
  266. TC Titans (arlington)
  267. TCA Twins - Ashby (McKinney)
  268. TCA Twins - Emens (McKinney)
  269. TCA Twins - Zarbaugh (McKinney)
  270. TCA TWINS DEBUTY (Sachse)
  271. TCA Twins-McCartney (Farmersville)
  272. TCA Twins-Ruecker (McKinney)
  273. TCR Bobcats - Phillips (Justin)
  274. TCR Bobcats - Summers (Roanoke)
  275. Team Citius - Lopez (Palmer)
  276. Team Citius Sox 13U-Beech (Rockwall)
  277. Team Citius USA (Plano)
  278. Texans - Menchaca (Burleson)
  279. Texas Aces (Carrollton)
  280. Texas BlackCats (Aledo)
  281. Texas Bulls (Dallas)
  282. Texas Chaos (Forney)
  283. Texas Crush Blue (Frisco)
  284. TEXAS CRUSH ORANGE (Frisco)
  285. Texas Desperados (Corinth)
  286. Texas Desperados (Lantana)
  287. Texas Desperados-Harper (Lewisville)
  288. Texas Edge 10u (Granbury)
  289. Texas Edge 10U Red (Bluff Dale)
  290. Texas Edge 11U (Granbury)
  291. Texas Edge 12u Black (Granbury)
  292. Texas Edge 8u (Granbury)
  293. Texas Edge 8u Red (Granbury)
  294. Texas Elite (Aledo)
  295. Texas Naturals - Navy (Fort Worth)
  296. Texas Naturals - Navy (Fort Worth)
  297. Texas Prospects (Bullard)
  298. Texas Raiders (Allen)
  299. Texas Raiders (Allen)
  300. Texas Raiders - Bond (Frisco)
  301. Texas Raiders - Gonzalez (Frisco)
  302. Texas Rattlers (Flower Mound)
  303. Texas Rattlers - Hunt (Flower Mound)
  304. Texas Rattlers - Stanke (Flower Mound )
  305. Texas Rattlers Flower Mound - Burgess
  306. Texas Rattlers-Lee (Flower Mound )
  307. Texas Rattlers-Rankin (Flower Mound)
  308. Texas Regulators - Blue (Weatherford)
  309. Texas Regulators-Sisk (Aledo)
  310. Texas Sports Black (Heath)
  311. Texas Stix (Colleyville)
  312. Texas Stix (Flower Mound)
  313. Texas Stix (Keller)
  314. Texas Stix Black (Flower Mound)
  315. Texas Titans - Jennings (Parker)
  316. Texas Triple Crown- Heat (Forney)
  317. Texas Vipers (Grapevine)
  318. Texas X-Treme - Potts (Rockwall)
  319. Triple Creek Academy (McKinney)
  320. Triple7 Baseball (Powderly)
  321. TTC Orioles - Gomez (Forney)
  322. TTC Orioles - Maldonado (Forney)
  323. Tx Toros Baseball - Carruthers (Midlothian)
  324. Tx Toros Baseball - Duryea (Midlothian)
  325. Tx Toros Baseball - Farrell (Midlothian)
  326. Tx Toros Baseball - Martinez (Midlothian)
  327. Tx Toros Baseball - McJilton (Midlothian)
  328. Tx Toros Baseball - Myers (Midlothian)
  329. Tx Toros Baseball - Red (Midlothian)
  330. Tx Toros Baseball - Rios (Midlothian)
  331. Tx Toros Baseball - Saenz (Midlothian)
  332. Tx Toros Baseball - Shiller (Midlothian)
  333. Waco Storm - 11U Nationals (Hillsboro)
  334. WBC (Fort Worth)
  335. West Texas Elite (Lubbock)
  336. Westside Baseball Club (Fort Worth)
  337. Xtreme Guns (North Richland Hills)
  338. Yard Dawgs Dewitt (Weatherford)

9's (Games played at Oak Grove Park in Grapevine and Bakersfield complex in Flower Mound)


Paid Teams:
  1. Academy Select Sun Devils - Rooker (Celina)
  2. Clubs Baseball (Forney)
  3. Coppell Cowboys-Shanks
  4. Dallas Patriots - Moore (Plano)
  5. Dallas Patriots - Pittman (Fort Worth)
  6. Dallas Stars Barton
  7. Dallas Texans (Heath)
  8. Dallas Tigers - Polk (Coppell)
  9. Dallas Tigers - Tyrone (Southlake)
  10. Frisco Riders Black
  11. Hawks Baseball Club (Benbrook)
  12. HVA Storm (Lantana)
  13. NTX Eagles (Allen)
  14. NTXBC Yard Dawgs - Coffey (Keller)
  15. Powerhouse Baseball (Moore)
  16. TCA Twins - Constantine (McKinney)
  17. Texas Rattlers - Benavides (Flower Mound)
  18. Texas Rattlers - Stanke (Flower Mound )
  19. Texas Roughriders (Fort Worth)
  20. Texas Stix Black (Flower Mound)
  21. Xtreme Guns (North Richland Hills)

10's (Games played at McInnish Park in Carrollton)


Paid Teams:
  1. Dallas Dodgers Black (Grapevine)
  2. Dallas Mustangs (Grapevine)
  3. Dallas Texans (Rowlett)
  4. Dallas Tigers - Polk (Coppell)
  5. Dallas Tigers South Autrey (Fort Worth)
  6. HVA Storm/Lanz (Argyle)
  7. North Texas Yankees (Heath)
  8. TCA Twins-Ruecker (McKinney)
  9. Team Citius Nortex (Mesquite)
  10. Texas Desperados (Double Oak)
  11. Texas Jammers (Rowlett)
  12. Texas Regulators-Sisk (Aledo)
  13. Triple Creek Academy (McKinney)

14's - D3 (Railroad Park in Lewisville)


Paid Teams:
  1. C3 Futures-Williams (Argyle)
  2. Cooperstown Cobras/Kirsten (Haslet)
  3. Dallas Redhawks - Kayea (Murphy)
  4. Diamondbacks (Irving)
  5. Flower Mound Tigers
  6. Fort Worth Frogs
  7. OSOS (Dallas)
  8. Tx Toros Baseball - Martinez (Arlington)

For More Information

Contact: Zoo Younan
Call or Text: 970-672-0549
Email: zoo@triplecrownsports.com

Additional contact: Kyle Koso
Call or Text: 970-672-0548
Email: kyle@triplecrownsports.com